اکانت اینستاگرامی که توسط یک دانشمند شیمی ساخته شده است آرایش ، زیبایی و مدل لباس

شما احتمالا آسپرین را در صورت سردرد می گیرید اما می دانید که مولکول های آن واقعا شبیه چی هستند؟

خوب، بیشتر از این اکانت اینستاگرام ایجاد شده توسط دانش آموزی در سنگاپور که می خواهد شما را به “دوز روزانه شیمی خود” را با چک کردن صفحه “یک مولکول روز” خود نگاه کنید.

Matthew Ng، یک دانش آموز 17 ساله، از کیت های ساخت ویژه برای نشان دادن ساختارهای مولکولی همه مواد شیمیایی استفاده می کند، از قرص هایی مانند ایبوپروفن و آسپرین به انتقال دهنده های عصبی موجود در مغز مانند دوپامین و سروتونین استفاده می کند.

وی گفت: “من برای اولین بار در 25 آگوست 2017 شروع به ساخت و ارسال آنها کردم. از آن به بعد هر روز یک مولکول ارسال می کنم.”

متی توسط معلم شیمی خود الهام شد که اغلب از مجموعه های ساختمان برای کمک به دانش آموزان برای ساخت ساختار مولکولی مواد شیمیایی استفاده می کند.

او گفت: “ما واقعا آن را مفید می دانیم. همکلاسی های من و من دوست داریم با استفاده از این مجموعه ها برای ایجاد انواع مولکول ها کار کنیم.

“با دیدن اینکه چگونه ما با این مجموعه های مولکولی مجذوب شویم، او دو کیت ساختمانی مولکول را به ما داد.”

ماتیو برای استفاده از کیت به شیوه ای معنی دار، به  اینستاگرام به نمایش گذاشتن کار خود تبدیل شده است.

او گفت: “از آنجایی که من شیمی زیادی را دوست داشتم، اما هر کس به همان علاقه علاقه ندارد، فکر کردم که اگر بتوانم زیبایی زیبایی شیمی را به هزاران نفر در سرتاسر جهان نشان دهم، خوشحال می شوم.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   نماشویی-پیچ و رولپلاک سنگ نما-کفسابی-سنگسابی

“این زمانی بود که این ایده در ذهن من ظاهر شد تا مولکول های مختلف را هر روز ساخته و در  لایک اینستاگرام پست کند”.

متی همچنین پیشنهادات خود را از طرفداران خود در مورد مولکول هایی که می خواهند در خوراک خود را در  اینستاگرام ببینند، می گیرد.

پست های او، که شامل هر چیزی از هورمون ها و مواد افزودنی مواد غذایی به دارو و مواد مخدر، همراه با یک عنوان است که توضیح می دهد که مواد شیمیایی است.

اما چند مورد وجود دارد که او به خصوص علاقه دارد.

او گفت: “مورد علاقه من قطعا یکی از مولکول های اول من بود که من ارسال شد، که Nanokid بود، صرفا به دلیل ساختار مولکولی آن به نظر می رسد مانند یک انسان!

“این، همراه با Phycocyanobilin، رنگدانه آبی موجود در جلبک، نیز به چالش کشیدن به دلیل تعداد زیادی اتم و ساختار پیچیده بود.”

پایگاه کاربر متی رو به رشد بوده است، تقریبا شش ماه پس از اولین پستش.

او گفت: “رشد اولیه به آرامی ادامه یافت، احتمالا به دلیل ماهیت علمی این صفحه، اما من واقعا خوشحالم که لایک اینستاگرام این صفحه توسط بسیاری از افراد کشف شده و در حال افزایش است.
“هر زمان و هر وقت مردم نظرات خوبی را ارائه می دهند که واقعا باعث انگیزه من برای حفظ این صفحه می شود. تعداد پیروان من فقط بیش

 

 از 3000 نفر است و در حال افزایش است!

ربات اینستاگرام 

افزایش فالوور اینستاگرام 

خرید فالوور اینستاگرام