>

نتیجه گیری

داشتن علم و ثروت، هر دو توأم با هم، واسه شروع راه یک زندگی موفق لازمه. خیلی از افراد فکر می کنن که داشتن یکی از این موارد و حذف کردن مورد دیگر، کافیه اما حقیقت اینه که هر دوی این عوامل واسه داشتن زندگی موفق لازمه و باید تعادلی بین اونا برقرار شه. بدون تحصیلات کافی و درست، حتی نمی تونیم آسونترین وظایف خود رو به درستی انجام بدیم چون آگاهی کافی نداریم و نمی تونیم از همه تواناییای خود به درستی استفاده کنیم.

معمولا کارمندان، واسه اجرای راه حلای کار و کاسبی، به شکل گروهی فعالیت می کنن و در طوفانای فکری، اطلاعات و علم خود رو در مورد یک موضوع و وظیفه ی خاص، عرضه می کنن و با دیگر اعضای گروه به اشتراک می ذارن. ما هم واسه شرکت در اینجور جمعایی و بیان نظرات خود، باید به اندازه بقیه یا حتی بیشتر از اونا، اطلاعات و آگاهی درباره موضوعات، داشته باشیم.

پولی رو که جمع می کنیم، می تونیم واسه راه اندازی کار و کاسبی خود هزینه کنیم یا در کار و کاسبی بقیه سرمایه گذاری کنیم. با بررسیا و تحقیقات کافی و دقیق، می تونیم تصمیم بگیریم که بهتره کجا پول مون رو خرج کنیم و چه جوری این سرمایه رو افزایش دهیم. داشتن پول بیشتر این امکان رو واسه ما جفت و جور می کنه تا دامنه ی کار و کاسبی خود رو گسترش دهیم و فعالیت در موردای دیگر رو هم امتحان کنیم.

واسه خیلی از افراد که به دنبال زندگی خوشحال تر و راحت تر هستن، پول به یک هدف اصلی تبدیل می شه. افراد همیشه به دنبال روشایی می گردن تا مهارتای خود رو زیاد کنن و موقعیت شغلی خود رو بهتر کنن یا شغل بهتری پیدا کنن و در شرکت، خود رو خوب نشون بدن. چون که موقعیت شغلی بهتر، به داشتن درآمد بیشتر منجر می شه و شرایطی رو جفت و جور می کنه که فرد بتونه بدون نگرانی ی مالی، زندگی کنه و استقلال مادی داشته باشه.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   نماشویی-پیچ و رولپلاک سنگ نما-کفسابی-سنگسابی

با داشتن تخصص و آگاهی، افراد از ارائه نقطه نظرات خود نمی ترسند و اعتمادبه نفس دارن. اینطوری، تشویق می شن تا اهداف خود رو دنبال کنن و به شهرتی در این مورد برسن. جدا از اینکه این، اگه در یک زمینه، علم کافی داشته باشیم، حتی می تونیم دنیا رو با ابداعات و خلاقیتای خود تغییر دهیم و با ساخت فناوریای نو، در جهت آسایش بقیه هم قدمی برداریم.

ما در زندگی روزمره مون، نمی تونیم به تنهایی از پس همه شرایط سخت بر بیاییم. در این شرایط، دوستان خوب و دلسوز با روشای مختلف مثل با در اختیار گذاشتن اطلاعات و تجربیات خود می تونن به ما کمک کنن. این اطلاعات رو ممکنه از مطالعه به دست آورده باشن یا نتیجه تجربیات شخصی اونا باشه. با داشتن این اطلاعات می تونیم در شرایط مثل، کارکرد صحیحی داشته باشیم و تجربیات تلخ بقیه رو تکرار نکنیم. کمک مالی، یکی دیگر از روش هاییه که دوستان خوب در شرایط سخت می تونن از راه اون، از ما پشتیبانی کنن تا بحرانای مالی رو بگذرونیم.

علم و ثروت، هر دو نقشی اساسی در زندگی خیلی از افراد اجرا می کنن و البته ایجاد تعادل بین اونا، نکته ای کلیدی و مهمه. با داشتن هر دوی این عوامل می تونیم درک کاملی از محیط خود داشته باشیم و در شرایط مختلف، کنترل زندگی رو به دست بگیریم.

ثروتای عادی ممکنه دزدیده شن ولی ثروتای واقعی، دزدیدنی نیستن. در روح شما، چیزای با ارزشی هست که هیچکی نمیتونه اونا رو از شما بگیره.

منبع : ukessays.com